sd

Kispest Futsal Cup

Kispest-Budapest, 2019/03/16-17.

 

Március közepén nemzetközi utánpótlás futsaltornát rendeztünk a Kispesti Eötvös József Általános Iskolában.

Talán sokaknak úgy könnyebben beugrik, hogy az „EÖTVÖS”-ben, ahol – Dufek János vezetésével – 10 éve indult el az országban egyedülálló futsal-fitnesz program, illetve az a Kispest SE Futsal UP Bajnokság, amely egyik bölcsője volt a jelenleg működő hivatalos futsal utánpótlás bajnokságoknak.

Mindezek tiszteletére és a kerek évfordulóra való tekintettel jött az ötlet, hogy utánpótlás futsal tornát szervezünk.

A jubileumi kupán U9-es és U11-es korosztályban zajlottak a küzdelmek, Horvátországból és Lengyelországból is érkeztek csapatok.

Nyolc együttes nevezett mindkét kategóriában, így tudtuk tartani az eredeti elképzelést, miszerint mindkét napon három-három mérkőzést játszanak a csapatok.

A kupát végül mindkét korosztályban a horvát F. C. Uspinjaca Gimka csapata hódította el, akik Zágrábból érkeztek.

A díjátadón az első „Eötvösös futsalosztály” üdvöskéje, Szalmás Zoltán is tiszteletét tette, aki azóta már az U19-es magyar futsalválogatottban is bemutatkozott.

Reményeink szerint jövőre is sikerül megrendezni a tornát akár nagyobb korosztályokban is, s akkor a már hagyományos – júniusi – zágrábi futsaltorna (Zagreb Futsal Cup) mellett tovább bővülne az állandó közép-európai nemzetközi utánpótlás tornák száma.

Végeredmény:

U9:

  1. F.C Uspinjaca Gimka(horvát)
  2.  Dalnoki Akadémia
  3. Kispest SE U9
  4. Hidegkút SC
  5. Csakacsel Futsal
  6. Kastélydomb SE
  7. Cső-Montage BFC
  8. Kispest SE U8

U11:

  1. F.C. Uspinjaca Gimka(horvát)
  2. BTS Rekord Bielsko Biala(lengyel)
  3. Cső-Montage BFC
  4. Csakacsel Futsal
  5. Dalnoki Akadémia
  6. Kispest SE U11
  7. Kispest SE U10
  8. Aramis SE

Legjobb játékos:

 

U9:

 Cső-Montage BFC: Szél Marcell

Kispest SE U9: Megyeri Alex

Csakacsel Futsal: Németh Levente

F. C. Uspinjaca Gimka: Emmanuel Vajda

Kispest SE U8: Mars Marcell

Kastélydombi SE: Kecskés Botond

Dalnoki Akadémia: Nyizsnyi Meliton

Hidegkút SC: Nagy Dávid

U11:

Cső Montage BFC: Domokos Ágoston

Kispest SE U11: Pető Zsolt

Csakacsel Futsal: Egyed Márton

F.C. Uspinjaca Gimka: Luka Peric

Kispest SE U10: Dinh Quang Phu

BTS Rekord Bielsko Biala: Jakub Iskierka

Dalnoki Akadémia: Ferge Levente

Aramis SE: Totis Balázs