Győzelem a veretlenek csatáján!

Igazi rangadónak lehettek szemtanúi azok, akik kilátogattak tegnap a Szent Gellért Sportcsarnokba, hiszen felnőtt NBII-es csapatunk a Szombathelyi MÁV Haladás együttesét fogadta. Az első négy fordulóban mind a két csapat mindegyik mérkőzés megnyerte, a jobb szettaránynak köszönhetően a Kispest SE az első, míg a vendég szombathelyiek a második helyről várták a találkozót.

Az első szett elején felváltva estek a pontok, a szett közepéhez érve 15:12-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Ekkor egy vendég időkérés felrázta a szombathelyi alakulatot, míg nálunk egyre több hiba csúszott a játékunkba. 0-1

A második játékrészben is fej-fej mellett haladtak a csapatok. A hazaiaknál többször kapkodó volt a játék védekezésben, emiatt könnyű labdák pattantak el. 0-2

A harmadik szakaszban már a szett elején sikerült kisebb előnyt szerezni, amit aztán folyamatosan tudtunk növelni. A vendégek oldalán egyre több hiba jelentkezett, mi pedig elkezdtünk egyre magabiztosabban röplabdázni. Kevesebb leesett labda, több pontot érő támadás. 1-2

Folytatódott továbbra is a hazai piros-feketék által diktált játék, egyre több és tetszetős pontot szereztek ütőink, a két liberónk pedig magabiztosan irányította a védekezést. 2-2

Ahogy a csapatunk is végre megfelelő energiával és megfelelő hőfokon játszott úgy a kilátogató szurkolók is egyre hangosabbak voltak, így a végén együtt zúgott a Hajrá Kispest! 3-2

2022.10.30 – 17:00 | NBII Nyugat alapszakasz 5. forduló

Budapest, Szent Gellért Sportcsarnok

vezette: Mezőffy Emília, Kósa Dániel

Kispest SE – Szombathelyi MÁV Haladás 3-2 (21:25, 19:25, 25:16, 25:15, 15:10)

Kispest SE: Varga, Horváth D., Törköly, Nagy, Jakubicska, Lisztes csere: Karkusz, Horváth F. (liberók) Béni, Rák, Kőszegi, Strung, Pedranzini, Földi vezetőedző: Takács Gergely

MÁV Haladás: Kőrösi, Zolán, Héjj, Marton, Horváth, Németh csere: Hütter, Varga (liberók) Bóta, Péter, Bánfi, Kocsis, Rudolf, Avas vezetőedző: Mucsi Péter dr

Edzői nyilatkozat:

Nyertünk, de még is van bennem hiányérzet. Az első két szettben nem voltunk elég élesek, határozottak, sokszor kapkodtunk. Ahogy ellenfelünk is kezdett hibázni, megnyugtatott minket és elkezdtünk pontosan játszani. A végén már azon a szinten játszottunk, amit mi tudunk.

TAKÁCS GERGELY (vezetőedző) | Kispest SE

Két szett előnyből elveszteni a mérkőzést keserű lehetne, de én inkább büszke vagyok a csapatomra. A lányok rengeteget dolgoznak az edzéseken és mérkőzéseken is mindent kiadnak magukból. Ma nem sokon múlott, hogy meglepetést okozzunk. Az első két szett kimagasló játéka mutatja, hogy jó úton járunk. Gratulálok a Kispest csapatának, megérdemelt a sikerük!

MUCSI PÉTER DR (vezetőedző) | SZOMBATHELYI MÁV HALADÁS

Gratulálunk lányok, hajrá Kispest!

Jövő hétvégén újra hazai pályán játszunk, vasárnap fogadjuk a ZTE RK együttesét, a vendégcsapat kérésére kivételesen most 15:00-kor.