Nagyszerű játékkal győztünk az NB II Döntő első mérkőzésén.

Csapatunk tegnap lejátszotta az NB II Döntő párharcának első mérkőzését Veszprémben. A Nyugati Bajnok VESC otthonában egy nagyon stabil alapjátékkal 3-0 győzelemmel zártuk a találkozót.

Visszavágó a hétvégén szombaton lesz, 19:00-i kezdéssel a Kistext Arénában, amelyről élő közvetítéssel fogunk jelentkezni.
A párharc győztesen automatikusan feljut az NB I-be, míg a vesztes, osztályozót játszik a PTE-Peac együttesével az NBI jutásért.
A mérkőzést remekül kezdtük, bár pár könnyű pontot adtunk a hazaiaknak, akik ezután meg is léptek pár ponttal. Időkérés után sikerült pontosítanunk a játékunkat és remekül támadtunk. Hatalmas mezőnymunkával sikerült elbizonytalanítanunka veszprémieket, akik a szett vége felé felzárkóztak, de sikerült megnyernünk az elős játékrészt. A második szettben, szinte végig vezettünk, végig koncentráltan és nagyon határozottan játszottunk. Így tovább növeltük a szett előnyünket. A harmadik játékrészben fej-fej mellett haladt a két gárda, a hazaiak a meccsben maradásért, mi pedig a győzelemért. A szett közepén egy vitatott itélet után, sebességet váltottunk és egymás után szereztük a pontjainkat. A végén megint felzárkózott a hazai csapat, de fordítani nem tudtak és megnyertük a találkozót.